جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

یکی از مهمترین عوامل در پایان نامه ردیابی حسگر بیسیم نودهای حسگر است بنابراین برظهور تکنولوژی های جدید باعث بو جود آمدن نود های حسگر ارزان قیمت شده، که دارای اندازه های کوچک، حسگر های پیشرفته، قدرت پردازشی و محدوده ارتباطی بیشتر با دیگر نود ها شده است.

پایان نامه شبکه های حسگر بیسیم شامل تعداد مشخصی نود است که به صورت بیسیم به یکدیگر متصل هستند.نود های داخل شبکه پس از حس یک رویداد، از طریق اجزای ارتباطی خود  به انتقال آن در کانال بیسیم می پردازند. داده های دریافت شده در پایان نامه ردیابی حسگر بیسیم در نهایت به ایستگاه مرکزی یا Base Station  انتقال داده می شوند. ایستگاه مرکزی داده های انتقال داده شده را برای ارتباط با دیگر شبکه ها، رابط های انسانی یا ناظر کنترل آماده می کند. امروزه دریابی حسگر بیسیم این شبکه ها با توجه به مزایای متفاوتی که دارند، در کاربر های مختلفی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. از جمله می توان به کشاورزی، کنترل ترافیک، نظارت محیطی، ردیابی، تشخیص آتش سوزی، اتوماسیون خانگی و ..... اشاره کرد. برای انجام پایان نامه مسیریابی در شبکه حسگر بیسیم باید این نظر را داشت که این شبکه ها دارای محدودیت هایی نیز هستند که از مهمترین آنها انرژی است. هدف اکثر پروتکل های مسیریابی در شبکه های حسگر حفظ انرژی و در نهایت افزایش طول عمر شبکه است.

 

پایان نامه مسیریابیدر این شبکه حسگ یک چالش بزرگ محسوب می شود. این شبکه به دلیل توسعه تراکمی که دارند بسیار مستعد خطا هستند. توپولوژی این شبکه ها امکان تغییر دارد همچنین ارتباطات به صورت همه پخشی است.به دلیل مقیاس بزرگ این شبکه ها و ایجاد سربار، نودها در طول شبکه شناسه ای منحصر به فرد ندارند.

 

تیم هوش مصنوعی و شبکه حسگر رویال پروژه مفتخر است که سالها در کنار شماست، جهت سفارش پایان نامه، انتخاب موضوع، پروپوزال ویا مشاوره در زمینه ردیابی در شبکه حسگر بیسیم با ما تماس بگیرید:

سفارش پایان نامه و پروژه داانشجویی

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها