جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

عنوان پایان نامه:

انجام پایان نامه حداکثرسازی تاثیر در شبکه های اجتماعی

پایان نامه حداکثرسازی تاثیر (Influence Maximization):

پایان نامه حداکثرسازی تاثیر، کاربرد قابل توجهی در بازاریابی ویروسی و دهان به دهان دارد. این پایان نامه اغلب با تعیین مشتریان بالقوه برای اهداف بازاریابی به وجود می آید.

هدف از انجام این پایان نامه ارائه مدلي براي پيدا كردن زيرمجموعه کوچکی از افراد یا گره های آغازی در شبكه اجتماعي است كه می تواند وسعت تاثير در شبکه اجتماعی را به حداكثر برساند. این پایان نامه می تواند به منظور بهبود برنامه های تجاری مانند بازاریابی ویروسی و دهان به دهان به کار گرفته شود.

مدل های مختلف مورد استفاده در پایان نامه انتشار تاثیر:

در مورد این پایان نامه مدل های کلاسیک اندکی وجود دارد. که چند نمونه از آنها به شرح زیر است:

1-    High-Degree Heuristic

2-    Low-distance Heuristic

3-    Degree Discount Heuristic

4-    Linear threshold Model

5-    General Cascade Model

6-    Independent Cascade Model

7-    Weighted Cascade Model


مدل پیشنهادی پایان نامه:

بر اساس ایده ما، معیار تاثیر، واقعیت تگ شدن افراد در شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شده است. معمولا افرادی که همدیگر رو تگ می­کنند، احتمال تاثیر بیشتری بر روی یکدیگر دارند.

شرح روش پیشنهادیپایان نامه برای حل مسئله حداکثرسازی در شبکه های اجتماعی به صورت زیر است:

در این پایان نامه، شبکه اجتماعی به صورت یک گراف جهت دار و وزن دار نمایش داده می شود و وزن یال ها بر اساس تگ ها محاسبه می گردد که میزان تاثیر هر فرد بر دیگری را در شبکه نشان می دهد.

وزن یال AB = تعداد تگ های گره B تقسیم بر تعداد تگ های گره A

سپس برای پیاده سازی پایان نامه، برنامه ای خواهیم نوشت که یک دیتاست تگ ها رو میگیره و گره هایی که باعث تگ های بیشتر میشوند رو رتبه بندی کرده و به خروجی میفرسته.

مقایسه روش پیشنهادی پایان نامه:

ما روش پیشنهادی پایان نامه را به همراه دو الگوریتم Degree Centrality و Closeness Centrality با زبان .net پیاده سازی خواهیم کرد تا بتونیم روش خود را با آنها از نظر زمان اجرا و گستره تاثیر مقایسه کنیم.

 

تیم هوش مصنوعی و داده کاوی رویال پروژه مفتخر است که سالها در کنار شماست، جهت سفارش پایان نامه، انتخاب موضوع، پروپوزال ویا مشاوره در زمینه سیستم های داده کاوی با ما تماس بگیرید:

سفارش پایان نامه و پروژه داانشجویی

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها