جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

شناسایی افراد با استفاده از شیوه راه رفتن (gait)

 جین و همکاران مشاهده کردند که: شیوه راه رفتن در واقع نوعی راه رفتن به روشی منحصر به فرد است و در واقع یک بیومتریک (خصوصیات طبیعی در ریاضیات) فضا-زمانی پیچیده به حساب می آید. البته قرار نیست که شیوه راه رفتن بسیار متمایز و منحصر به فرد باشد، اما این پارامتر به اندازه کافی قابل تفاوت گذاشتن هست که قابلیت تایید اعتبار را در برخی از برنامه های کاربردی با امنیت پایین فعال کند.

پایان نامه شیوه راه رفتن یک بیومتریک (زیست سنجی) مبتنی بر رفتار است و ممکن است ثابت باقی نماند، به خصوص در طی یک دوره طولانی از زمان، با توجه به نوسان های موجود در وزن بدن، آسیب های جدی مربوط به مفاصل و یا مغز، و یا به سبب مستی فرد، این پارامتر تغییر می کند.

شیوه راه رفتن یک بیومتریک ضعیف است و ممکن است برای یک فرد یکسان تحت موقعیت ها و شرایط فیزیکی مختلف، متفاوت و قابل تغییر باشد. از مثال های متداول و شایع از این شرایط می توان به شرایط حمل کالا، شرایط پوشش، زاویه دید، زمان، خلق و خو، آسیب دیدگی ها، کفش ها و سرعت نسبت به دیگران اشاره کرد. این شرایط که می توانند بر این شیوه راه رفتن تاثیر بگذارند، که شرایط متغیر کمکی نامگذاری می شوند، به عنوان شرایط چندگانه ای هستند که می توانند به طور همزمان بر روی راه رفتن تاثیر بگذارند. فریم های نمونه از سکانس های ویدئویی راه 

اگرچه پایان نامه شیوه راه رفتن نسبت به تغییرات شرایط متغیرهای کمکی بسیار تحت تاثیر است، اما این پایان نامه دارای مزایای خاصی است که این مورد را برتر از بیومتریک های فیزیولوژیکی قوی تر مانند پایان نامه چهره، اثر انگشت و مردمک چشم می کند. به خصوص، تمامی بیومتریک های فیزیولوژیکی که در بالا اشاره کردیم برای اینکه بتوانند موثر و کارآمد باشند، نیاز به تماس نزدیک و تصاویر با کیفیت خوب دارند. از سوی دیگر پایان نامه شیوه راه رفتن می تواند با توجه به یک تصویر با کیفیت پایین در یک فاصله معین مانند تصاویری که از طریق دوربین مدار بسته (CCTV یا Closed Circuit Television) دریافت می شوند، عمل کند. در نتیجه، پایان نامه راه رفتن می تواند بر روی سوژه های غیر مشترک بدون اینکه تداخلی با فعالیت آن ها به وجود بیاید، عمل کند. این ویژگی ها انگیزه اصلی تحقیقات در رابطه را راه رفتن هستند و در شرایطی که تماس مستقیم و یا گروهی امکان پذیر و یا مورد توجه نیست، این مورد را به عنوان یک گزینه ایده آل مطرح می کند.

 

جهت سفارش پایان نامه پردازش تصویر و یا مشاوره در انتخاب موضوع، نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه پردازش تصویر با ما تماس بگیرید

سفارش <b>پایان نامه</b> و پروژه داانشجویی

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها