جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

انجام پایان نامه تشخیص نفوذ یکی از مهمترین زمینه های پایان نامه در امنیت شبکه می باشد. در پایان نامه های شناسایی نفوذ یا مزاحم به بررسی الگوهای رفتاری و یا قوانین موجود در شبکه می پردازند و حملات را بر اساس آن ها تشخیص میدهند. لذا دانشجویانی که به بررسی شناسایی حملات و نقوذ میکنند می بایست علاوه بر آشنایی با حملات و روش های نفوذ در سیستم های کامپیوتری و شبکه ها با الگوریتم های داده کاوی و هوش مصنوعی نیز آشنا و بسته به ماهیت سیستم خود در برخی از مواد تسلط کامل داشته باشند.

نگارش پروپوزال سیستم های تشخیص نفوذ

در پایان نامه شناسایی نفوذ و مزاحم نیز همانند سایر پایان نامه ها می باست ابتدا به نگارش پروپوزال تشخیص نفوذ پرداخت و در تهیه پروپوزال یا انجام پروپوزال خود مبادرت به چندین نته مهم کرد، اولین اصل بیان مسئله و چالش های موجود در شناسایی حملات می باشد که با در نظر گرفتن این چالش ها و بسته به مسئله خود می بایست الگوریتم پیشنهادی خود را بیان کرد البته بسته به دانشگاه بیان مسئله میتواند با جزئیات یا به صورت کلی بیان شود. سپس در مروری بر سابقه می بایست به صورت اجمالی الگوریتم ها و مقالات تهیه شده در پایان نامه تشخیص نفوذ پرداخت. پس از نگارش و انجام پروپوزال می بایست به نگارش و سپس پیاده سازی پایان نامه پرداخت که اصلی ترین بخش می باشد. در ادامه مروری بر سیستم های تخشیص نفوذ خوذهیم داشت

 

مروری بر نگارش پایان نامه سیستم های تشخیص نفوذ و چالش های آن

مشکلاتی که امروزه در سیستم های تشخیص نفوذ وجود دارد تا حدودی باعث ناکارامدی آنها شده است : اول اینکه سیستم های تشخیص نفوذ حجم زیادی از هشدارها را تولید می کنند که اغلب آنها مثبت کاذب می باشد و فراونی این هشدارهای مثبت کاذب کار تحلیلگران امنیتی را در تشخیص حمله های موفق، و ارائه به موقع عملکرد های چاره ساز بسیار سخت می کند ، زیرا این هشدارها بر اساس رتبه تهدیدشان (خطرناک بودن ) امتیاز دهی نشده اند و از طرف دیگر وجود هشدارهای تکراری زیاد بر جدی بودن این چالش افزوده است .
دوم :عدم تشخیص کارامد بودن سیستم تشخیص نفوذ به صورت تخصصی و شبیه ساز شده و با شرایط تست نزدیک به واقعیت
در این پایان نامه قصد داریم هشدارهای مثبت کاذب را دسته بندی کرده و با رتبه بندی انها میزان این هشدارها را کاهش دهیم . که با در نظر گرفتن یک پایگاه دانش که هشدارهای مشخص شده قبلی (مثبت کاذب بودن و یا درست بودن )با درجه های مشخص و استفاده از الگوریتم های بالا جهت قرار دادن هر هشدار در دسته خودش ، با توجه به درجه خطرناک بودنشان و بروز کردن پایگاه قادر به انجام این کار خواهیم بود

 

موضوعات پایان نامه شناسایی نفوذ

تیم داده کاوی، هوش مصنوعی و امنیت شبکه رویال پروژه سال هاست که در کنار شمااست، جهت سفارش پایان نامه، انتخاب موضوع، پروپوزال ویا مشاوره در زمینه سیستم های تشخیص نفوذ با ما تماس بگیرید:

سفارش پایان نامه و پروژه داانشجویی

 

 

 

 

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها