جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

امنیت، تشخیص نفوذ و حریم خصوصی به عنوان بالاترین نگرانی در پایان نامه رایانش ابری مطرح است زیرا ذخیره‌سازی و پایان نامه پردازش داده‌های حساس به وسیله‌ی خود مشتری کنترل می‌شوند. این به این معنی است که همه‌ی مشتریان قادر به مشاهده‌ی زیرساخت‌های مجازی ساخته‌شده روی سخت‌افزارهای فیزیکی غیر مطمئن می‌باشند.

لذا در پروپوزال پایان نامه امنیت رایانش ابری باید حریم‌خصوصی داده‌ها توسط ابر و تحت یک خدمت با کمترین هزینه‌ی اضافی ارائه شود.
در پایان نامه تراکنش ابري مي‌تواند به شکل محيط تراکنشي تعريف شود که درآن تراکنش‌ها، برون‌سپاري شده‌اند تا در زمان نياز به منابع تراکنشي مانند پايگاه داده‌ها، به آنها دسترسي داشته باشيم. در انجام پایان نامه و پروژه تراکنش ابري مفهومي جديد در فناوري اطلاعات است که تراکنش و داده ها را از انحصار يارانه شخصي يا روميزي خارج کرده و به مراکز داده بزرگ مي برد.
در اين پایان نامه ما قصد داريم منحصرا بر روي مدل حمله مبتني بر تکرار مانند پایان نامه سیستم تشخیص نفوذ DOS تمرکز داشته‌باشيم. در مدل پیشنهادی پایان نامه ازجمله ‌حملاتي است که سرور از مجموعه‌ي داده و اقلام داده‌ي شخصي اطلاع دقيق دارد. اولين بار آقاي ونگ در مقاله تشخیص و شناسایی نفوذ خود براي مقابله با اين نوع حملات را تحت سناريوي برون‌سپاري داده کاوي ارائه داد. آنها ايده‌ي استفاده از اقلام جعلي را براي دفاع در برابر اين نوع حملات معرفي کردند. اگرچه در مقاله تشخیص نفوذ آنها، کمبود يک تحليل نظري براي تضمين حريم خصوصي وجود داشت، اما از شيوه‌های مناسب رمزنگاری استفاده نمودند.
هدف ما در مشاوره پایان نامه تشخیص نفوذ و پروپوزال رایانش ابری در رایانش ابری و برقرار امنیت تدوين يک الگوي مناسب رمزنگاري براي تضمين حريم خصوصي و اعتبار سنجي آن تحت پايگاه‌داده تراکنشي در دنياي واقعي است. هر کاربر در طول زمان اجرای فرایند کاری روی پایگاه‌داده، به یک سری مجموعه اقلام دسترسی دارد که به صورت یک تراکنش برای آن کاربر ذخیره می‌شود لذا هر قلم داده‌ای دارای پشتیبان و سطح اطمینان خاصی برای آن کاربر است. پشتیبان، فراوانی کل قلم داده با توجه به کل تراکنش‌ها و اطمینان قدرت دلالت شرایط موجود را بیان می‌کند. در روش پیشنهادی پایان نامه برای حفاظت بیشتر داده‌ها می‌توان پایگاه‌داده‌ی تراکنش‌ها را توسط توابع رمزنگاری به تراکنش‌های رمز شده تبدیل کرد.
در این نگارش پروپوزال پایان نامه می‌توان فرض کرد مهاجم می‌تواند دو نوع حمله‌ی متفاوت در سیستم انجام دهد:
1. یکی از فرض های ارائه شده در پایان نامه این است که مهاجم با دانش کامل نسبت به نوع تابع رمزنگاری و همچنین مقدار دقیق و یا احتمالی پشتیبان در تراکنش‌های رمزشده، به سیستم نفوذ کرده و اطلاعات را سرقت کند.
2. دومین فرض ارائه شده در پروپوزال پایان نامه امنیت رایانش ابری پیش رو با شناسایی اقلام پرتکرار و یا نادر به تولید آنها پرداخته و با ارسال تعداد زیاد آنها به سیستم دچار اختلال در سیستم شود.
لذا دو سناریوی متفاوت برای حفاظت از پایگاه داده مطرح می‌شود و متقابلا دو راه‌کار باید ارائه شود:
1. جایگزینی اقلام داده‌ای پایگاه داده با اقلام رمز شده
2. سومین فرض پایان نامه بر مبنای اضافه نمودن تراکنش‌های جعلی به منظور شناسایی در بازگرداندن آن توسط مهاجم
با اجرای فاز اول پایان نامه تشخیص نفوذ و امنیت رایانش ابری پیشنهادی ، حتی اگر مهاجم کلید رمزنگاری را در قسمت برون‌سپاری پایگاه داده داشته باشد باز هم به داده‌های اصلی دسترسی نداشته است و در فاز دوم زمانیکه مهاجم تراکنش جعلی را تولید کرده و با طراحی یک حمله‌ی DoS به سیستم ارائه دهد روش پیشنهادی پایان نامه بعد از شناسایی نفوذ (IDS) آن از ورود آن در چرخه‌ی تراکنش‌ها جلوگیری می‌کند.

در نهایت قصد داريم با انجام پایان نامه تشخیص نفوذ و امنیت رایانش ابری و پیش از آن نگارش پروپوزال پیش روی با ارائه روش جديدي در حفظ حريم خصوصي سعي در افزايش سطح اعتماد سيستم و در نهايت افزايش امنيت در مراکز داده‌‌ي ابر شويم.

 

تیم سیستم های تشخیص نفوذ و امنیت رایانش ابری رویال پروژه مفتخر است که سالها در کنار شماست، جهت سفارش پایان نامه، انتخاب موضوع، پروپوزال ویا مشاوره در زمینه سیستم های تشخیص نفوذ با ما تماس بگیرید:

سفارش پایان نامه و پروژه داانشجویی

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها