جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

این پایان نامه در مورد طراحی انواع مختلف فیلترهای ثابت و قابل تیون RF MEMS 6-18 GHz می باشد که شامل فیلترهای تفاضلی مینیاتوری برای کاربردهای Ku-Band و C-Band ، فیلترهای قابل تیون 10-16 GHz RF MEMS و 6-10 میکرواستریپ تفاضلی و فیلتر قابل تیون coplanar-waveguide 12-18 GHz RF MEMS می باشد. همچنین این پایان نامه در مورد توسعه ی ساختار پکیجینگ برای توپولوژی های RF MEMS میکرو استریپ می باشد. فصل 2 پایان نامه، تئوری ، طراحی ، ساخت و نتایج برای فیلترهای تفاضلی مینیاتوری روی زیرساخت سیلیکن با مقاومت بالا را پوشش می دهد.

یک توپولوژی المان فشرده ی جدید برای یک فیلتر مینیاتوری مناسب برای مدارات مجتمع تفاضلی در باندهای Ku-Band و C-Band توسعه داده شده است. مدارهای تفاضلی در مقابل نویز ایمن هستند و چون آنها هارمونیک زوج تولید نمی کنند هارمونیک زوج تولید نمی کنند خطی بودن آنها بسیار خوب است[32]. خازن های فلز – هوا – فلز (MAM) با Q زیاد در طرح فیلتر استفاده شده اند. خازن MAM طرح را بسیار فشرده می کند و فاکتور کیفیت فیلتر را بهبود می دهد.
فصل3 پایان نامه، عملکرد فیلترهای قابل تیون ماکروویو باند عریض را شرح می دهد و فیلتر قابل تیون باند عریض RF MEMS میکرواستریپ در6.5-10 GHz را ارائه می دهد. این فیلتر از توپولوژی فیلتر مشابه ارائه شده در فصل 2 پایان نامه استفاده می کند. خازن های MAM با بانک های خازنی سوییچ شده جایگزین شده است تا فیلتر قابل تیون ایجاد نماید و بر مبنای سوییچ های خازنی RF MEMS بطور سری با خازن های MAM هستند. با تغییر ترکیب up-state و down-state سوییچ های RF MEMS، خازن های تطبیق دهنده و تشدید کننده با رزولاسیون بسیار دقیق تغییر می کنند و منجر به 16 پاسخ فیلتر می شوند که باند فرکانسی مورد نظر را پوشش می دهند.
نتایج اندازه گیری کاملا با نتایج شبیه سازی توافق دارند. رفتار غیرخطی و مدیریت توان فیلتر قابل تیون نیز مطالعه شده است. تست دو حالته ی مدولاسیون داخلی برای اندازه گیری IIP3 فیلتر استفاده شده است و نتایج نشاندهنده ی محصولات مدولاسیون داخلی خیلی کم و خطی بودن بالاست.همچنین طرح برای فیلتر قابل تیون 10-16 GHz تغییر داده شده و نتایج شبیه سازی موج کامل در آخرین بخش از این پایان نامه نشان داده شده اند . فصل 4 پایان نامه، فیلتر MEMS قابل تیون موجبر coplanar توزیع شده (CPW) را نشان می دهد که باند فرکانسی 12-18 GHz را پوشش می دهد. رزوناتورهای CPW نیم موج توسط بانک های خازنی سوییچ شده بارگذاری شده و توسط اینورترهای القایی با هم تزویج شده اند. هر بانک خازنی سوییچ شده شامل هشت واحد هسته (سوییچ خازنی RF MEMS بطور سری با خازن MAM) می باشد. با سوییچینگ متقارن سوییچ های MEMS در اطراف میانه ی رزوناتور، فیلتر با رزولوشن بسیار خوب تیون شده است. رفتار غیر خطی فیلتر نیز در این فصل مطالعه شده است . فصل 5 پایان نامه، ساختارهای پکیجینگ میکرو استریپ راه برای کاربرد های RF MEMS پوشش میدهد . دو پکیجینگ مختلف مورد بحث قرار داده شده اند . اختلاف بین دو ساختار بیشتر در طراحی transition می باشد . در اولین ساختار پکیجینگ transition بر اساس عبور خط میکرو استریپ زیر حلقه ی پکیجینگ می باشد در حالی که ساختار دوم پایان نامه  بر اساس اتصال خط میکرواستریپ داخل پکیج به خط موج بر coplanar در پشت ویفر با استفاده از via holes می باشد .
فصل 6 پایان نامه در مورد پاسخ سطح – سیستم RF MEMS در سیستم های مدلاسیون پیچیده مانند سیستم های Wide-band Code Division Multiple Access (WCDMA) بحث میکند . این فصل به مقایسه ی رفتار مداری از سوئیچ RF MEMS به صورت ورکتورهایی با سایر خازن های متغییر معروف مانند ورکتورهای GaAs و BST در مدارهای چند منظوره ی نمونه برای RF front end مانند شبکه های تطبیق امپدانس و فیلترهای قابل تیون هنگامیکه آنها با سیگنال های مدوله شده ی پیچیده مانند سیگنال های WCDMA تحریک شده اند ، میپردازد .
فصل7 پایان نامه در مورد نتیجه گیری و کارهای آینده است . فیلترهای قابل تیون MEMS میتوانند برای محدوده ی فرکانسی 2-6 GHz با استفاده از توپولوژی های جدید که سیستم های مخابراتی وایرلس مالتی باند کار میکنند ، طراحی شوند . همچنین طراحی فیلترهای قابل تیون میان نگذرRF MEMS برای محدوده های فرکانسی مختلف با اعمال ایده ی بانک خازنی سوئیچ شده امکان پذیر است . ایده ی پکیجینگ میکرو استریپ میتواند برای بسته بند شبکه های قابل تجدید ساختار RF MEMS میکرو استریپ مانند تیونرهای امپدانس ، شیفت دهنده های فاز و فیلتر های قابل تیون به کار برده شود .

 

تیم  شبکه رویال پروژه مفتخر است که سالها در کنار شماست، جهت سفارش پایان نامه، انتخاب موضوع، پروپوزال ویا مشاوره در زمینه شبکه با ما تماس بگیرید:

سفارش پایان نامه و پروژه داانشجویی

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها