جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

روش های مبتنی بر ناحیه در ابتدا ناحیه های متن کاندید را از طریق شناسایی لبه یا خوشه بندی استخراج می-کنند و سپس ناحیه های غیرمتن با استفاده از روش های خاص استخراج می کنند. در اين گروه از روش‌ها از خاصيت رنگ و يا سطوح خاکستري که بين متن و تصوير پس زمينه تمايز ايجاد مي‌کند، استفاده مي‌شود. خود اين گروه به دو زير گروه روش‌هاي بر اساس اجزاء متصل و روش‌هاي براساس لبه تقسيم مي‌شود. روش‌هاي بر اساس اجزاء متصل به صورت بالا به پايين عمل نموده و از قطعات کوچک تصوير شروع و به قطعات بزرگتر در تصوير مي‌رسد. نيز اين روش نياز به تحليل هندسي براي ترکيب اجزاي متن با استفاده از بازآرايي اجزاء و فيلترنمودن اجزاي غيرمتني دارد. Jain و Yu [11] یک روش مبتنی بر تحلیل اجزاء متصل برای شناسایی متن بکار برده اند. این روش می تواند متن در تصاویر وب، فریم های ویدئو، و بعضی از تصاویر سند مثل روزنامه ها را شناسایی کند. در این روش کاهش رنگ وروش تجزیه تصویر چند مقداره ارائه می شود که مسئله را از حوزه رنگی به حوزه باینری تبدیل می کند ، سپس اجزاء متصل رنگ برای شناسایی متن انتخاب می شود. این اجزاء به عنوان متن اگر به عنوان استراتژی های زیر قبول شوند انتخاب می شوند:
1- ویژگی های جزء داخلی( خصوصیت اتصال و هندسه)
2- ویژگی های پروفایل projection در جهت های افقی و عمودی
Zhong و همکارانش[12] از ویژگی اجزاء متصل برای شناسایی محل متن در تصاویر رنگی پیچیده استفاده کرده اند. این روش هنگامی که کاراکترهای یک متن با رنگ های مختلف هستند جواب نمی دهد.
اما در روش‌هاي بر اساس لبه از ميان ويژگي‌هاي مختلف متن، بر روي تمايز بين متن و پس زمينه تمرکز دارد. در اين روش لبه ناحيه متن استخراج شده و سپس فيلترهاي متعددي براي حذف نمودن ناحيه غيرمتني استفاده مي‌شود.Sato و همکارانش[13] از ویژگی های لبه و شرایط ساختاری برای شناسایی زیرنویس ها در ویدئو استفاده کرده اند. Lienhart وWernicke [14] متن ها را در فریم های ویدئو و تصویر با استفاده از ویژگی گرادیان و طبقه بندی کننده شبکه عصبی شناسایی نموده اند.

 

جهت سفارش پایان نامهاستخراج متنی از تصویر و یا مشاوره در انتخاب موضوع، نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه استخراج متنی از تصویر با ما تماس بگیرید

سفارش پایان نامه و پروژه داانشجویی

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها