جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

داده کاوی

تقلب علاوه بر ضرر و زیان‌های مالی، می‌تواند موجب پریشانی و نگرانی مشتریان و تولیدکنندگان، بدنام نمودن تولیدکننده و به خطر انداختن رابطه مشتریان با وی شود. با توجه به اینکه رفتارها و روش های متقلبین روز به روز در حال تغییر و پیشرفت است، بنابراین نیاز به تحقیقات بیشتر و مستمر در زمینه کشف تقلب به منظور مقابله با رفتارهای مجرمانه واضح و بدیهی است.

ز- دزدیدن کارت: کارت بانکی را می‌دزدند و با داشتن رمز عبور کارت به برداشت وجه نقد از طریق ATM و یا از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی می‌پردازند.
2- جعل و تقلب کارت: روی کارت‌های بانکی نوار مشکی رنگی است که اطلاعات لازم برای ورود به حساب شما روی آن ثبت شده. جنس این نوار مانند نوارهای کاست است و با یک دستگاه کپی ساده می‌توان اطلاعات آن‌را کپی کرد.

بر اساس تعريف ارائه شده در لغت‌نامه Oxford، تقلب (يا کلاهبرداري يا فريب) به فعاليتي مجرمانه اطلاق مي‌شود که براي به دست آوردن منفعتي ناعادلانه صورت مي‌پذيرد]10[. و یا سوءاستفاده از سود شرکت بدون اینکه لزوما منجر به پیامدهای مستقیم حقوقی شود]11[.تقلب اغلب در مورد شرکت های مخابراتی و تجاری مثل بانک و بیمه استفاده می شود]12[.

این نرم افزار نیز از یک قسمت به نام فرآیند اصلی تشکیل شده است که وظیفه‌ای مانند بوم نقاشی را در نرم‌افزار کلمنتاین دارد و گره‌ها در این قسمت پیاده‌سازی و به هم متصل می‌شوند. تمامی مدل‌ها و عملگرهای (گره‌ها) موجود در نرم‌افزار در سمت چپ این نرم افزار وجود دارند و با اضافه کردن و یا انتخاب آنها به قسمت فرآیند اصلی (بوم) در سمت چپ نرم‌افزار تنظمیات هر گره ظاهر می‌گردد.

این نرم‌افزار ساخت شرکت IBM می‌باشد و یکی از نرم‌افزارهای کاربرپسند نزد محققان می‌باشد. مزیت این نرم افزار در راحتی کار با این نرم افزار است و عیب بزرگ آن پوشش ندادن بسیاری از مدل‌های داده‌کاوی می‌باشد. این نرم‌افزار از قسمتهای اصلی تحت عنوان بوم نرم افزار که گره‌ها در آن قرار می‌گیرند، پالت نرم‌افزار که تمامی گره‌ها و عملگرها در این قسمت موجود هستند و قسمت مدیریت نرم‌افزار، تشکیل شده است.

انواع تقلب در کارت اعتباری را مي‌توان به دو دسته تقسيم‌بندي نمود: تقلب در درخواست و تقلب رفتاري . تقلب در درخواست زماني رخ مي‌دهد که فرد متقلب، اطلاعات غلط يا اطلاعات ساير افراد را به شرکت صادر کننده کارت اعتباري اعلام نمايد تا کارت جديدي بر اساس اين اطلاعات غلط دريافت نمايد.

  انواع تقلب‌ در سیستم پرداخت الکترونیکی

مطابق با جدول شماره 3-1 در آخرین ویرایش گزارش سالانه کانون تخصصی پرداخت کشور آمریکا وضعیت سازمان‌های مختلف خسارت دیده از گونه‌های مختلف عملیات پرداخت شرح داده شده است. یکی از مهم‌ترین خسارت‌های سازمانی، پرداخت مربوط به کارت‌های پرداخت الکترونیک است ]13[.

درسال 2015 Maertzdorf و همکاران، مقاله ای داده کاوی تحت عنوان تجزیه و تحلیل داده ها در سطح بالا و یکپارچه سازی داده هایی برای آزمایش واکسن ارائه شد

Gang و همکارش در سال 2016، مقاله ای در زمینه یکپارچه سازی داده های بزرگ داده کاوی برای کاربرد ماشین های متصل ارائه کردند. تکنولوژی داده کاوی، اشتراک گذاری اطلاعات بین وسیله ی نقلیه ویژگی های درایور راننده، عملکرد حسگر وسیله ی نقلیه، پیرامون وسیله ی نقلیه و شرایط جاده مجاز میسازد.

Montes در سال 2016 میلادی، مقاله ای در زمینه رویکرد یکپارچه سازی داده ها مبتنی بر هستی شناسی، برای تجزیه و تحلیل شبکه در تجارت الکترونیک ارائه کرد. تجزیه و تحلیل شبکه یکی از مهم ترین فعالیت های تجارت الکترونیک میباشد.

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها