جستجو در سایت

تماس با ما: 09361509687  ایمیل: royalproje.ir[ at ]gmail.com

Get Started

ز- دزدیدن کارت: کارت بانکی را می‌دزدند و با داشتن رمز عبور کارت به برداشت وجه نقد از طریق ATM و یا از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی می‌پردازند.
2- جعل و تقلب کارت: روی کارت‌های بانکی نوار مشکی رنگی است که اطلاعات لازم برای ورود به حساب شما روی آن ثبت شده. جنس این نوار مانند نوارهای کاست است و با یک دستگاه کپی ساده می‌توان اطلاعات آن‌را کپی کرد.
3- تقلب بدون استفاده از کارت: در این روش با استفاده از رسیدهایی که دور ریخته می‌شوند، به اطلاعات کارت دسترسی پیدا می‌کنند.
4- به دست آوردن حساب : این نوع تقلب یکی از انواع رایج جعل عنوان است. به‌طوری‌که متقلب پس از بدست آوردن اطلاعات شخصی، شماره حساب و تغییر آدرس ایمیل رسمی طعمه خود و با ارسال ایمیلی به بانک مبنی بر گم شدن یا دزدیده شدن کارت، تقاضای کارت جدیدی می‌کند. کارت جدید و صورت‌حساب برای آدرس جدید ارسال و تا مدتی حساب در اختیار متقلب خواهد بود. این نوع تقلب بیشتر در ارتباط با کارت‌های اعتباری است.
5- Phishing : فرایندی است که متقلب را قادر می‌سازد با جلب اعتماد کاربر اطلاعات شخصی،‌ کلمه‌عبور و هم‌چنین اطلاعات مالی محرمانه را در اختیار فرد شیاد قرار دهد. در این فرایند اطلاعات در قالب فرم‌ها و با عناوین مختلف از جمله بانک، موسسات وابسته به دولت و ... برای طعمه ارسال می‌شود و طعمه بدون اطلاع از اینکه فرم دریافتی جعلی و فقط شبیه فرم اصلی است، ناآگاهانه اطلاعات محرمانه مورد نظر را در آن وارد و برای متقلب ارسال می‌‌کند.
6- Pharming: حمله نفوذگر به منظور تغییر ترافیک وب سایت به یک وب سایت جعلی دیگر است. در این بخش از تقلب، با دستکاری سرویس‌دهنده DNS توسط فرد متقلب که در اصطلاح فنی به سمی شدن DNS کاربر معروف است، منجر می‌شود. کاربر به تصور اینکه وارد سایت اصلی بانک می‌شود، وارد سایت جعلی فرد متقلب شده و اطلاعات محرمانه بانکی اعم از شماره حساب، شماره کارت، کلمه عبور را وارد می‌کند و آنگاه فرد متقلب به‌راحتی می‌تواند نسبت به سوءاستفاده اقدام کند.
7- تقلب در دستگاههای خودپرداز : تقلب در دستگاه‌های خودپرداز از طریق Shoulder surfing, Skimming , Phishing, و جاسازی سیستم‌های کشف اطلاعات و یا دوربین‌های مینیاتوری به دست آوردن کلمه عبور و در نهایت از طریق ایجاد کارت‌های تقلبی صورت خواهد گرفت.
8- Skimming: فرایند کپی کردن اطلاعات نوار مغناطیسی کارت اعتباری مشتری از طریق کشیدن کارت از میان کارت‌خوان و استفاده از اطلاعات جهت ساخت کارت تقلبی توسط فرد متقلب را ‌Skimming گویند.
9- Phishing: فرایندی است که متقلب را قادر می‌سازد با جلب اعتماد کاربر اطلاعات شخصی، کلمه عبور و هم‌چنین اطلاعات مالی محرمانه را در اختیار فرد متقلب قرار دهد، به عبارت دیگر منظور از فیشینگ حالتی است که یک صفحه وبی کاملا مشابه با صفحه اصلی، دروازه‌پرداخت، صفحه ورودی نام کاربری و کلمه عبور و بطورکلی صفحاتی که بایستی اطلاعات محرمانه از طریق آن انتقال پیدا کند، به جای صفحه اصلی قرار داده می‌شود. کاربر به اشتباه این اطلاعات را در صفحه جعلی وارد می‌کند و فرد متقلب بعد از جمع‌آوری این اطلاعات از آن سوءاستفاده می‌کند.
10- Lebanese Loop: متقلب با قرار دادن یک قطعه در مدخل ورودی کارت‌خوان و قرار گرفتن پشت سر مشتری نسبت به سرقت کارت و کلمه عبور اقدام می‌کند. لایه بیرونی این قطعه مشابه دستگاه است و در آن نواری تعبیه شده که اجازه نمی‌دهد کارت داخل قسمت‌های درونی دستگاه وارد شود و با کشیدن لایه بیرونی، کارت نیز با آن بیرون می‌آید. در این روش پس از گیر کردن کاتر مشتری دورن کارت‌خوان و عدم انجام عملیات، مشتری کلیدهای مختلفی را فشار داده و زمانی‌که مشتری مستاسل می‌شود به پیشنهاد متقلب دوباره کلمه عبور توسط مشتری به منظور رفع مشکل وارد می‌شود که کلمه عبور کارت در این شرایط سرقت می‌شود. مشتری بنا به پیشنهاد مجدد فرد متقلب به منظور اطلاع متصدیان امور بانکی از محل خودپرداز دور می‌شود که فرد متقلب نسبت به خروج قطعه به همراه کارت اقدام و از دستگاه خودپرداز دیگر وجوه موجود از حساب مشتری را سرقت می‌کند.

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت خبرها